Çağdaş Kocaeli Haber
Çağdaş Kocaeli Haber
  • 16.07.2021
TÜGER KURULUŞUNU İLAN ETTİ

TÜGER KURULUŞUNU İLAN ETTİ

Tüm Geri Dönüşümcüler Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜGER), ilimizde kurularak faaliyetlerine başladı.

Tüm Geri Dönüşümcüler Sanayici ve İş İnsanları Derneği ilimizde kuruldu. Derneğin kurucuları; Gündüz Kamil Çehreli, Hakan Ergül, Necmettin Baha Cengiz, Lütfettin Kesmez, Niyazi Çehreli, Veli Yıldız, Sedat Kaymaz bir araya gelerek ilk toplantılarını yaptı. Akabinde merkez binasını açan TÜGER yönetimini de oluşturuldu.

 

İLK TOPLANTILARINI YAPTILAR

Kirazlıyalı Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Cad. No:171 A/6 Körfez, Kocaeli adresindeki merkez binasında ilk toplantısını yapan TÜGER’de Gündüz Kamil Çehreli genel başkanlığa seçildi. Genel Başkan Vekilliğine Hakan Ergül seçilirken Genel Sekreterlik görevini Veli Yıldız; Saymanlık görevini Niyazi Çehreli aldı. Başkan Yardımcılıklarına ise Necmettin Baha Cengiz, Lütfettin Kesmez ve Sedat Kaymaz seçildi.

 

‘İNSANLIK GÖREVİMİZ’

Derneğin fahri başkanlığına ise Çetin Şenyurt seçildi. Genel Başkan Gündüz Kamil Çehreli yönetim kurulu sonrası yaptığı konuşmada “Topluma, paydaşlarımızla birlikte geri dönüşüm bilincini kazandırmak ve doğaya borcumuzu ödemek için buradayız sloganı ile yola çıktık. Derneği; kamu ve özel kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler geliştirerek toplumda geri dönüşüm bilincini geliştirmek için kurduk. Geri dönüşümün içerisinde yer almak bu bilinçle hareket etmek insanlık görevimiz ve borcumuzdur” ifadelerini kullandı.